Sport

Shorti i Evropa Ligës, Skënderbeu përballë Partizanit te Beogradit

Shorti i tërhequr në Monaco, ka vendosur gjithsej 48 ekipe në 12 grupe, me shumë ekipe të njohura pjesë e këtij edicioni si, Milan, Arsenal, Lyon, Everton, Villarreal, Lazio, Marseille, Zenit dhe të tjera.

Ndeshjet e para do të luhen më 14 shtator, ndërsa finalja e këtij edicioni të Europa Ligës do të luhet më 16 maj, në Lyon të Francës.

Grupet e Europa Ligës:  Grupi A: Villarreal, Maccabi Tel-Aviv, Astana, Slavia Praga

Grupi B: Dynamo Kyiv, Young Boys, FK Partizan, Skënderbeu

Grupi C: Braga, Ludogorets, Hoffenheim, Basaksehir

Grupi D: Milan, Austria Wien, Rijeka, AEK Athens

Grupi E: Lyon, Everton, Atalanta, Apollon Limassol

Grupi F: Copenhagen, Lokomotiv Moskva, Sheriff Tiraspol, Zlin

Grupi G: Viktoria Plzen, Steaua Bucuresti, Hapoel Beer-Sheva, Lugano

Grupi H: Arsenal, Bate Borisov, Koln, Crvena Zvezda

Grupi I: Salzburg, Marseille, Vitoria SC, Konyaspor

Grupi J: Athletic Bilbao, Hertha Berlin, Zorya, Ostersunds

Grupi K: Lazio, Nice, Zulte Waregem, Vitesse

Grupi L: Zenit, Real Sociedad, Rosenborg, Vardar.