Sport

Gjashtë kundërshtarët e mundshëm të Joshuas pas triumfit ndaj Takam (Video)

Gjashtë kundërshtarët e mundshëm të Joshuas pas triumfit ndaj Takam (Video)

Anthony Joshua fitoi ndaj Carlos Takam në Cardiff me nokaut teknik dhe kjo ishte fitorja e 20-të në po aq përballje.

Tani e gjithë vëmendja është se kush është boksieri i radhës me të cilin do të përballet britanikut.

Joshua e ka dëshirën të vazhdojë të luftojë dhe asnjëherë t’i ik përballjeve, ndërsa më poshtë keni gjashtë kundërshtarët e mundshëm:

 

1. Deontay Wilder

 

2. Joseph Parker

 

3. Dillian Whyte

 

4. Tyson Fury

5. David Haye

6. Luis Ortiz

/http://ballkan.press/xlpress.tv/