Saturday, December 10, 2016

Lajmet

Valentina Bunjaku-Rexhepi: Kërkon edhe një mandat të ri për...

  Valentina Bunjaku-Rexhepi:  Kërkon  edhe një mandat të ri për  Lutfi Hazirin,  ta qeverisë Gjilanin   Ciklin e konferencave me gazetarë të shefave të grupimeve politike...

Ekonomi

Eksporti i çelikut në Turqi kap shifrën e 10 miliardë dollarëve

Eksporti i çelikut në Turqi kap shifrën e 10 miliardë dollarëve Në 11 muajt e parë të vitit eksporti i çelikut është rritur 1,5% në...

Shumë shtete të varfëra duan ta braktisin përdorimin e qymyrit

Ishuj që fundosen, breza bregdetarë të kërcënuar nga shuarja. Shumë shtete kërcënohen në të ardhmen për shkak të ndryshimit të klimës. Ato u shpallin...
0FansaPëlqeje
23SubscribersPajtohem

KONKURS

Magazina

video

Australi, natyra jep spektakël (Video)

Australi, natyra jep spektakël (Video)   Një grumbullim i frikshëm stuhish goditi qytetin autralian Brisbane, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë, dëme materiale dhe njerëz të plagosur,...

Gigi Hadid nudo për “Allure”

Modelja bukuroshe Gigi Hadid është zhveshur thuajse plotësisht për revistën “Allure”. Modelja 21-vjeçare shihet teksa pozon e zhveshur në kurrizin e një kali. Fotografitë bardh...

Shëndetësia

Ekspozita “Mineralet në Mjekësi”

Ekspozita “Mineralet në Mjekësi” June Soh Ndajeni Print Shiko komentet Mineralet janë elemente thelbësore për shëndetin e trupit të njeriut. Ato janë përbërës të ilaçeve të rëndësishme dhe...

Flini dhe zgjoheni vonë do të thotë se jeni inteligjentë, ky është përfundimi i...

Nëse ju zë gjumi vonë, do të thotë se jeni inteligjentë. Ky është përfundimi i një studimi mbi aftësinë krijuese të mendjes, që zbuloi se...